تبلت

ایپد یک لپ تاپ کوچک است یا ایفون بزرگ؟

در 10 سال اول خود ، آیفون به 1.2 میلیارد دستگاه فروخته شده رسید. iPod 300 میلیون دستگاه را مدیریت کرد (برای مقایسه ، سونی در 10 سال اول 50 میلیون واکمن فروخته بود). اینها به ترتیب تلفن هوشمند و صنعت موسیقی قابل حمل را اصلاح کردند. امسال iPad 10 ساله شد و در حالی که بیش از 400 میلیون دستگاه فروخته است ،به دوره جدید محاسبات وعده داده شده هرگز نرسیده است.

وقتی استیو جابز در سال 2010 از iPad اصلی رونمایی کرد ، بسیاری آن را فقط به عنوان “آیفون بزرگ” در ذهن خود جای دادند. اما جابز معتقد بود كه این یك iPhone یا كیبورد كیبورد MacBook نیست ، اما بخشی از تلفن های هوشمند و لپ تاپ را اشغال كرد.

به اصطلاح “دوران پس از PC” که پیش بینی می شد ، عادت های خواندن روزنامه را تغییر داده و در شیوه مصرف و تولید محتوا انقلابی می کند. این هدفی بود ، به هر حال ، اپل تنها نیمی از آن را به دست آورد.

Flashback: the iPad is more than a large iPhone, less than Bluetooth headphones

صفحه نمایش بزرگ 9.7 اینچی تبلت دارای وضوح تصویر 768 1، 1،024px است. نسبت ابعاد 4: 3 برای خواندن اسناد و مقالات در وب بسیار عالی بود (در حقیقت ، این لوح به عنوان ناجی روزنامه ها مورد حمایت قرار گرفت).

مردم حتی از استفاده از برنامه Netflix برای جلب توجه از نمایش های مورد علاقه خود خوشحال بودند . قابلیت قابل حمل بودن iPad و ماندگاری طولانی مدت باتری یکی دیگر از مزایای خوب این دستگاه بود.

Flashback: the iPad is more than a large iPhone, less than Bluetooth headphones

iPad روشی درخشان برای مصرف محتوا بود و همچنان ادامه دارد. اما آنچه که هرگز درست نشد در ایجاد محتوا بود.

با سیستم عامل iOS 3.2 راه اندازی شد ، که تازه آماده نمایش صفحه بزرگ نبود. اپل طرح برنامه ها را تغییر داد به طوری که تعداد بیشتری از UI روی صفحه قرار گرفت ، به عنوان مثال. برنامه Mail لیست نامه های ایمیل را در صندوق پستی شما در سمت چپ و ایمیل باز شده در سمت راست قرار می دهد. با این وجود ، در مقایسه با لپ تاپ ها ، بهره وری محدود بود.

اپل A4 دارای یک پردازنده تک هسته ای بود و تنها به 256 مگابایت حافظه رم عرضه شده است. بر خلاف چیپستهای اپل امروزی ، A4 خیلی آماده نبود ، بنابراین جایگزینی لپ تاپ ها برای کارهای جدی یک هدف بزرگ بود.

 

Flashback: the iPad is more than a large iPhone, less than Bluetooth headphones

صفحه کلید لمسی ممکن است تقریباً به اندازه کامل  خوب باشد ، اما باید بر قرار دادن رایانه لوحی صاف بر روی یک میز و تایپ کردن عادت زیادی پیدا کرد.

هیچ قلم دیگری برای استفاده از شناسنامه نویسی وجود نداشت که بعداً با کاورهای کیبورد ضربه محکم و ناگهانی همراه باشد. با نگاهی به صفحه فعلی iPad در Apple.com ، صفحه کلید و Pencil را به صورت برجسته مشاهده می کنید – منظور از iPad بود که لپ تاپ ها را شکست ، اما به یکی از آنها تبدیل شد.

Flashback: the iPad is more than a large iPhone, less than Bluetooth headphones

برچسب ها
مشاهده بیشتر

سید علیرضا معصومی لاری

علیرضا معصومی مدیر سایت باکسیمو و تحلیل گر نوجوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن