گجت
موضوعات داغ

شیائومی می بند ۵؛ هر چه از آن انتظار داریم

کاربران گوشی‌های شیائومی بی‌صبرانه منتظر عرضه ساعت جدید شیائومی می بند 5 در بازار هستند. در این مقاله به اطلاعات موجود درباره این ساعت و انتظارات کاربران می‌پردازیم.
گجت جدید شیائومی می بند 5 بزودی در بازار عرضه می‌شود؛ اما هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ پخش این محصول منتشر نشده است. شیائومی می بند 4 دارای نقاط ضعفی بوده که کاربران انتظار دارند در سری جدید، یعنی شیائومی می بند 5 شاهد آن نباشند. قیمت این گجت جدید مانند سری قبل تخمین زده شده است، اما احتمال دارد با تغییرات اندکی روبرو باشیم. همچنین دو تغییر اساسی در شیائومی می بند 5 دیده خواهد شد. با پلازامگ همراه باشید تا از تغییرات احتمالی و انتظارات کاربران آگاه شوید.
طبق آخرین خبرها، می بند 5 (Mi Band 5) جدیدترین ساعت هوشمند شیائومی به زودی وارد بازار می‌شود. البته هنوز تاریخ دقیق عرضه این گجت اعلام نشده است. براساس گفته‌های وانگ هوانگ، بنیانگذار Huami که محصولات Mi Band را تولید می‌کند ممکن است در سال 2020 شیائومی می بند 5 وارد بازار شود. به نظر می‌رسد عرضه شیائومی می بند 5 در اوایل سال 2020 منتفی است، اما منتظر عرضه آن در اواسط سال یا پایان سال هستیم. از آنجایی که Xiaomi Mi Band 4 در ژوئن سال 2019 به بازار عرضه شد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که شیائومی می بند 5 در همان زمان در سال 2020 به بازار عرضه شود.
درباره قیمت احتمالی شیائومی می بند 5 هنوز هیچ سرنخی موجود نیست، اما می‌توانیم از قیمت اولیه Mi Band 4 که معادل 39.99 دلار بود، به عنوان مرجع اصلی استفاده کنیم. نزدیکترین رقیب شیائومی می بند 5 دستگاه Honor Band 5 است که در یک سال وارد بازار خواهند شد و همین امر باعث کاهش اندکی از قیمت آن می‌شود و می‌توان انتظار داشت که با هزینه کمتری روانه بازار شود. اما در صورت اثبات ویژگی‌های شیائومی می بند 5، قیمتی کمی بالاتر نسبت به Honor Band 5 از این گجت قابل قبول است.

از شیائومی می بند 5 چه انتظار داریم؟

  سیستم یکی از مهم ترین ویزگی‌هایی که در سری‌های قبل Mi Bands در شیائومی جای خالی‌اش به شدت احساس می‌شد، سیستم GPS است. همه ما دوست داریم که شیائومی می بند 5 همراه با GPS باشد. GPS این قابلیت را به کاربر می‌دهد که در هنگام ورزش کردن تنها ردیاب تناسب اندام خود را روشن کند و نیازی به حمل تلفن همراه نداشته باشد.
تنوع زیادی از بندهای ساعت در بازار موجود است؛ زیرا بیشتر افراد تمایل دارند که از رنگ‌ها و جنس‌های مختلف برای بند ساعت خود استفاده کنند. متاسفانه Xiaomi Mi Band 4 برخلاف Mi Band 3 تنوع رنگی برای انتخاب نداشت. ما انتظار داریم که در شیائومی می بند 5 با رنگ‌بندی متفاوت و چند تسمه برای انتخاب روبرو شویم تا بتوانیم به راحتی آن را با لباس‌های خود ست کنیم. شما می‌توانید از بندهای Mi Band 3 استفاده کنید؛ اما علاقه‌مندان شیائومی می بند 5 انتظار دارند که با طرح‌ها و مدل‌های جدیدی برای همین ساعت روبرو شوند.
گاهی اوقات هنگام ورزش کردن می‌خواهید به تایمر یا کرنومتر در ردیاب تناسب اندام خود دسترسی داشته باشید تا بتوانید برای منظوری خاص یا مسافتی مشخص آن را زمان‌بندی کنید. امیدواریم که شیائومی می بند 5 این قابلیت را داشته باشد. در شیائومی می بند 4 در حالی که از ردیاب تناسب اندام خود استفاده می‌کنید، نمی‌توانید به برنامه‌های دیگر دسترسی پیدا کنید و همین هم استفاده از این ساعت را برای شما محدود می‌کند. اگر شیائومی می بند 5 در نظر دارد بهترین همراه برای ورزشکاران باشد، انتظار می‌رود که در آن شاهد برنامه‌ای چندکاره باشیم.
یکی از دلایل عالی بودن دستگاه‌های Fitbit در ردیابی تناسب اندام این است که اکثر آن‌ها به محض شروع ورزش، به صورت خودکار همه‌چیز را ثبت می‌کنند. داشتن این قابلیت بسیار مفید است؛ به دلیل اینکه بسیاری از افراد گاهی فراموش می‌کنند که در هنگام ورزش آن را فعال کنند. این چنین قابلیتی در شیائومی می بند 5 بسیار عالی خواهد بود. اگر این ساعت این قابلیت را داشته باشد، هنگامی که ضربان قلب و حرکت سریع قلب را احساس می‌کند، می‌تواند به صورت خودکار زمان شروع فعالیت بدنی را ثبت کند. این توانایی برای شیائومی می بند 5 یک قابلیت حیاتی محسوب نمی‌شود؛ اما برای ورزشکاران فراموشکار بسیار مفید است.
دوباره باید به ویژگی‌های Fitbit اشاره کنیم. دلیل آن هم ساده است؛ چراکه اکنون آن‌ها رهبر بازار هستند و بازار را کنترل می‌کنند. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از Fitbit دریافت اطلاعاتی دقیق و مفصل در مورد نحوه خواب شما است. این اطلاعات به بهبود خواب شما کمک بسیار شایانی می‌کنند. Xiaomi Mi Band 4 دارای ردیاب خواب بود، اما تنها قابلیت اندازه‌گیری مدت زمان خواب را داشت. قابلیت تحلیل و بررسی دقیق خواب در سری قبل وجود نداشت؛ به همین دلیل کاربران امیدوار هستند که شیائومی می بند 5، یک ردیاب خوابی عالی طراحی کند.
اگر شما نیز از طرفداران گوشی شیائومی و ساعت‌های هوشمند آن هستید، در سری جدید این ساعت‌ها چه انتظاراتی دارید؟ فکر می‌کنید کدام یک از انتظارات گفته شده در مقاله بالا باید در اولویت قرار گیرد یا به عبارتی بزرگترین نقطه ضعف شیائومی می بند 4 چیست؟
با ما همراه باشید
تیم باکسیمو
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن